Jakie imię, taka kariera? Wywiad w radiowej Jedynce

DSK Consulting imię decyduje o karierze

Jakie imię, taka kariera? Wywiad w radiowej Jedynce

Dorota Szcześniak-Kosiorek, ekspert DSK Consulting, była gościem Romana Czejarka w programie „Cztery Pory Roku”. Zapraszamy do wysłuchania audycji na temat wpływu imienia, zachowania i wizerunku na karierę.

Jakie imię, taka kariera? Badania to potwierdzają!

Wśród prezesów firm notowanych na polskiej giełdzie najczęściej powtarza się imię Piotr. Inne najpopularniejsze to: Krzysztof, Dariusz, Wojciech, Andrzej i Marek. O tej zależności rozmawialiśmy w „Czterech porach roku” z ekspertem.

– Wszystko zależy od tego, w jakiej branży działamy i jak to imię jest postrzegane przez społeczeństwo. Imiona prezesów spółek giełdowych są klasyczne, bardzo uniwersalne. W każdej dekadzie mamy dzieci i dorosłych o tych imionach. Natomiast dziecku z nowoczesnym imieniem, na przykład związanym z jakąś postacią w serialu, po iluś latach od zakończenia emisji może być trudno – podkreślała Dorota Szcześniak-Kosiorek, doradca wizerunkowy.

Posłuchaj rozmowy redaktora Romana Czejarka z ekspertem etykiet i wizerunku Dorotą Szcześniak-Kosiorek.

 

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting. Uczestnikom szkoleń, warsztatów i spotkań indywidualnych pomaga budować skuteczne marki osobiste, by osiągali lepsze rezultaty zawodowe i osobiste.