Psychologia wyglądu – kolor czerwony

kolor czerwony psychologia wyglądu moc kolorów dskstyle.pl

Psychologia wyglądu – kolor czerwony

Kolor CZERWONY jest kolorem krwi, życia i pasji. Mówi o potrzebie aktywności emocjonalnej i fizycznej. Wpływa pobudzająco na organizm i na psychikę, wzmaga funkcje życiowe, podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza oddech i wprowadza w dobry nastrój.

Osoby wybierające ten kolor pragną zainteresowania ze strony innych, zwłaszcza płci przeciwnej i uwielbiają być adorowane. Kolor czerwony to kolor namiętności.

W biznesie czerwień wybierają osoby dynamiczne i pewnie dążące do celu. Czerwony typ osobowości charakteryzuje osoby zorientowane na zadanie, na wynik, rywalizujące i ekstrawertyczne. Tutaj kolor ten symbolizuje władzę.
W ubiorze do pracy czerwień świetnie sprawdza się w dodatkach na przykład w postaci czerwonego krawata, korali czy lakieru do paznokci. Stosowany jako akcent kolor czerwony przykuwa uwagę. Pamiętaj, że czerwień w nadmiarze może zwiększać agresję i złość, dlatego unikaj w pracy czerwonych garniturów czy sukienek.

Najczęściej czerwień odrzucają osoby wyczerpane psychicznie, chcące się schować, uniknąć zainteresowania albo osoby nadmiernie pobudzone.

Czy kolor czerwony to Twój kolor?
Poznaj swój kolorystyczny typ urody oraz pasujące do Ciebie kolory na indywidualnych konsultacjach lub na warsztatach stylu.

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting. Uczestnikom szkoleń, warsztatów i spotkań indywidualnych pomaga budować skuteczne marki osobiste, by osiągali lepsze rezultaty zawodowe i osobiste.