Kolor czerwony – psychologia wyglądu

kolor czerwony psychologia wyglądu moc kolorów dskstyle.pl

Kolor czerwony – psychologia wyglądu

Kolor CZERWONY jest kolorem krwi, życia i pasji. Mówi o potrzebie aktywności emocjonalnej i fizycznej. Wpływa pobudzająco na organizm i na psychikę, wzmaga funkcje życiowe, podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza oddech i wprowadza w dobry nastrój.

Osoby wybierające ten kolor pragną zainteresowania ze strony innych, zwłaszcza płci przeciwnej i uwielbiają być adorowane. Kolor czerwony to kolor namiętności.

W biznesie czerwień wybierają osoby dynamiczne i pewnie dążące do celu.
Pamiętaj jednak, że w ubiorze do pracy czerwień najlepiej sprawdza się w dodatkach – na przykład w postaci czerwonego krawata, korali czy lakieru do paznokci. Według psychologii koloru – czerwień stosowana jako akcent przykuwa uwagę, natomiast w nadmiarze może zwiększać agresję i złość. Dlatego unikaj w pracy czerwonych garniturów czy sukienek.

Czy czerwień to Twój kolor?
Poznaj swój kolorystyczny typ urody oraz pasujące do Ciebie odcienie na indywidualnych konsultacjach lub na warsztatach stylu.

Nie każdy lubi nosić kolor czerwony. Najczęściej czerwień odrzucają osoby wyczerpane psychicznie, chcące się schować, uniknąć zainteresowania albo osoby nadmiernie pobudzone.

Psychologia rozróżnia typy osobowości. I tak typ „czerwony” charakteryzuje osoby zorientowane na zadanie, na wynik, rywalizujące i ekstrawertyczne. Tutaj kolor ten symbolizuje władzę.

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting. Uczestnikom szkoleń, warsztatów i spotkań indywidualnych pomaga budować skuteczne marki osobiste, by osiągali lepsze rezultaty zawodowe i osobiste.