Wizytówkowy savoir-vivre

Etykieta biznesowa wizytówka Dorota Szcześniak-Kosiorek

Wizytówkowy savoir-vivre

 

Poniżej wypowiedź naszego eksperta – Doroty Szcześniak-Kosiorek – dla portalu onet.pl zamieszczona w artykule „Zrujnować sobie karierę w jeden dzień”. Rozmawiał Mirosław Konkel.

Wypowiedź Doroty Szcześniak-Kosiorek

 

„…– Otrzymanej wizytówce należy poświęcić nieco uwagi – uświadamia Dorota Szcześniak-Kosiorek, doradca wizerunku i etykiety z firmy DSK Consulting. – Trzeba za nią podziękować oraz w milczeniu przeczytać widniejące na kartoniku imię i nazwisko, stanowisko służbowe, nazwę przedsiębiorstwa. Dopiero potem można schować wizytówkę do etui lub kieszeni marynarki, żakietu. Byle nie do kieszeni spodni, zwłaszcza tylnych, co jest nietaktem bardzo często popełnianym przez panów.

Savoir vivre określa nie tylko to, jak wizytówki przyjmować, ale również jak je dawać.

– Na każde spotkanie biznesowe warto przyjść z zapasem wizytówek, które powinny być niepogniecione, czyste, estetyczne. Oczywiście, wręczamy je tylko tym osobom, z którymi rzeczywiście chcemy nawiązać znajomość. Właśnie: wręczamy, a nie wciskamy komukolwiek lub rzucamy z nonszalancją na stół – przypomina specjalistka z DSK Consulting…”

Czytaj cały artykuł „Zrujnować sobie karierę w jeden dzień”.

 

Jeśli zainteresował Cię temat savoir-vivre w biznesie zapraszamy na nasze szkolenia. Tematy szkoleń to m.in: profesjonalny wizerunek; dress code; savoir vivre; etykieta w biznesie; autoprezentacja oraz komunikacja.

Przeczytaj także

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@www.dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting.