Ubranie pracuje na sukces – poradnik dla mężczyzn

Ubranie pracuje na sukces - poradnik dla mężczyzn dskexperts.pl

Ubranie pracuje na sukces – poradnik dla mężczyzn

Wygląd zewnętrzny wpływa na ocenę jakości naszej pracy. Ubieraj się tak, jakby od tego zależało twoje życie zawodowe. Nie pozwól, aby ktokolwiek zaniżył ocenę twojej osoby na podstawie nieodpowiedniego stroju. Zadbaj o to, aby twoje ubrania do pracy pracowały na twój sukces równie ciężko, jak ty. Spowoduj, aby za pośrednictwem stroju codziennie wysyłać właściwy komunikat do otoczenia, aby nie ominęła cię żadna okazja do rozwoju czy awansu. Wygląd odzwierciedla bowiem twoją osobowość, pozycję i cele jakie przed sobą stawiasz.

Szafa mężczyzny

Budując swoją markę i wizerunek swojej osoby w oczach innych w twojej szafie musi się znaleźć: . Garnitur najlepiej w uniwersalnym kolorze, który będziesz mógł założyć na różne okazje np. granatowy lub ciemno szary. Uwaga! Czarny garnitur, nadaje się on na wieczorne uroczystości lub bardzo oficjalne. Błędem jest noszenie czarnego garnituru od rana.

  • Marynarka najlepiej o klasycznym kroju, lekko taliowana, jednorzędowa, z rozcięciem z tyłu lub bez. Przyda ci się też marynarka w stylu casual, na piątki lub mniej formalne okazje, może być beżowa, albo w drobną kratkę, ze sztruksu, zamszu lub bawełny.
  • Spodnie do pracy to te od garnituru oraz swobodniejsze czyli bawełniane ciemne nieprzecierane dżinsy (o ile w twojej firmie dżins jest dopuszczony w pracy). W piątki zakładaj do nich koszulę, najlepiej w deseń (prążki, kratka), sweter zarzucony na ramiona lub bawełniany T-shirt i sportową marynarkę. Pamiętaj, że pracownik w marynarce sprawia wrażenie bardziej solidnego, konserwatywnego i godnego zaufania niż pozostali.
  • Koszule: biała, przyda się na oficjalne uroczystości oraz w kolorach pastelowych, gładkie, w paski i kratkę na co dzień do pracy. Koniecznie z długim rękawem. Zwróć uwagę czy mankiet koszuli wystaje spod rękawa marynarki. Poważnym błędem w etykiecie ubioru jest zakładanie do garnituru koszuli z krótkim rękawem.
  • Krawaty mogą być gładkie, w łezki, groszki, paski czy niewielką kratkę. Krawat to miejsce w twoim wizerunku na wyrażenie własnej osobowości. Ponadczasowy, klasyczny krawat w szerokie pasy powinien znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Ukośny deseń ożywia postać i kieruje uwagę na twoją twarz.
  • Buty im mają cieńszą podeszwę tym są bardziej eleganckie. Najbardziej eleganckie i uniwersalne są w czarnym kolorze. Zwróć uwagę na kolor skarpetek, który powinien harmonizować z kolorem butów lub spodni.

 

Męskie porządki w szafie

Uporządkowana szafa oszczędza cenny poranny czas, tak jak uporządkowane biurko w pracy. Im większy będzie w niej porządek, tym łatwiej znajdziesz poszukiwaną część garderoby. Podziel swoje ubrania na garderobę przeznaczoną do pracy oraz nieformalną. Koszule pod marynarkę, zwłaszcza białe i pastelowe, nie powinny sąsiadować z flanelowymi, które zakładasz w weekendy. Spodnie do pracy oddziel zaś od bojówek czy błękitnych dżinsów.

Artykuł Doroty Szcześniak-Kosiorek pt. „Ubranie pracuje na sukces” został opublikowany w miesięczniku Sekretariat oraz na gazeta.pl

Chcesz dowiedzieć się jakie ubrania będą podkreślać Twoją pozycję zawodową? Sprawdź naszą ofertę szkoleniową i skontaktuj się z nami! Zapytaj co możemy dla Ciebie zrobić.

Przeczytaj także

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@www.dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting.