Typy urody – Pani Wiosna

Analiza kolorystyczna - typy urody: Pani Wiosna

Typy urody – Pani Wiosna

Odpowiednio dobrane kolory ubrań do typu urody ich właścicielki podkreślają naturalne piękno, maskują niedoskonałości cery, ożywiają twarz dodając jej blasku. Jeśli natomiast Twoje ubrania są w złych dla Ciebie kolorach, możesz wyglądać na zmęczoną, bladą i schorowaną. Kolor może zdziałać cuda! Błędnie dobrane kolory mogą dodać Ci nawet 10 lat, a te właściwe odmłodzić. Klasyczna analiza kolorystyczna wyróżnia cztery typy urody: Pani Wiosna, Pani Lato, Pani Jesień i Pani Zima. Dzisiaj poznamy Panią WIOSNĘ.

Prawdopodobnie jesteś Wiosną, jeśli:

  • Twoja cera jest jasna, o odcieniu brzoskwiniowym, kości słoniowej lub porcelanowa, lekko przeźroczysta, możesz też mieć delikatne, bursztynowe piegi.
  • Twoje włosy mają ciepły odcień. Mogą być w kolorze od jasnego ciepłego blond (słomka) do kasztanowych.
  • Twoje oczy są zielone, bursztynowe, piwne, niebiesko-zielone, niebieskie, turkusowe.

Pani wiosna - typy urody - analiza kolorystyczna dskstyle.pl

W co powinna ubierać się Pani Wiosna?

Pani Wiosna najkorzystniej będzie wyglądała, w kolorach występujących w naturalnym krajobrazie o tej porze roku. Obserwuj w jakich barwach przyroda budzi się po zimie. Jaki kolor mają pierwsze pączki na drzewach, młoda trawa, w jakich odcieniach kwitną drzewa owocowe. Czerp kolorystykę swoich ubrań z otaczającej Cię przyrody. Twoją urodę najlepiej uwydatnią świeże, czyste i soczyste kolory w ciepłych odcieniach. Uwielbiasz żółty? Pomyśl o żółtych tulipanach i żonkilach. Masz ochotę na czerwoną bluzkę? Wybierz tę w odcieniu arbuza, papryki lub czystej czerwieni koralowej. Nie zapomnij o zieleniach, jesteś stworzona, by je nosić. Dobrze będziesz wyglądać w zieleni lipy, trawy, niedojrzałych jabłek, jak również w żółtozielonych kolorach. Nie zapomnij też o brązach, beżach, turkusach oraz morelowych i łososiowych odcieniach. Doskonale podkreślą twoje naturalne piękno.


Marzysz o zawodzie stylisty? Chcesz poznać tajniki analizy kolorystycznej i nauczyć się ją profesjonalnie wykonywać? Zapraszamy do Akademii dla stylistów ubioru, zapoznaj się z ofertą kursów.


Podtypy Wiosny (typy mieszane)

Pamiętaj, że Panie Wiosny mogą być różne. Kontrastowe, jasne lub bardzo ciepłe. Analogicznie jak w otaczającej nas przyrodzie, która też się zmienia. Kalendarzowa wiosna trwa trzy miesiące i przybiera różne krajobrazy. Inną kolorystykę obserwujemy na jej początku, a zupełnie inną gdy jest już prawie lato. Wiosenne typy urody dzielimy na trzy podtypy (typy mieszane):

CIEPŁA WIOSNA

Ciepła Wiosna ma złote włosy z połyskiem rudości, ciepłą cerę w kolorze kości słoniowej, na której mogą występować piegi oraz oczy w kolorze zielonym lub piwnym. Jest to Wiosna z domieszką Jesieni.

Wskazówka: jeśli jesteś Ciepłą Wiosną noś najcieplejsze odcienie z palety wiosennej, natomiast z kolorów jesiennych wybieraj czyste i soczyste barwy.

Twoje kolory to złotobrązowy, karmelowy, jasny pomarańcz, brzoskwiniowy, morski błękit, żółtozielony.

Unikaj czarnego, różowego, fuksji i chłodnego fioletu.

JASNA WIOSNA

Jasna Wiosna charakteryzuje się jasnymi włosami, jasnymi oczami i jasną cerą. Typ ten jest mieszanką Wiosny i Lata. Dzięki wymieszaniu kolorów ciepłych i chłodnych Pani Jasna Wiosna ma neutralny wygląd i może, poza wiosennymi barwami, nosić również jasne kolory z palety Pani Lato.

Wskazówka: jeśli jesteś Jasną Wiosną noś jasne kolory. Unikaj ciemnych i przybrudzonych barw. Bardzo ciemne odcienie będą pozbawiać Twoją twarz kolorów, powodować, że będziesz wyglądać blado i na zmęczoną.

Twoje kolory to między innymi: jasny złoty, brzoskwiniowy, pudrowy róż, koralowy, niebiesko-fioletowy (kolor barwinka), kakaowy, jasny zielony.
Unikaj fuksji, ciemnego brązu, burgundu i czarnego.

KONTRASTOWA WIOSNA

Kontrastowa Wiosna ma jasną, czystą, bez piegów cerę, może być półprzezroczysta. Oczy niebieskie, piwne, zielone –wyraźne i błyszczące przypominające kamienie szlachetne. Włosy zazwyczaj blond, u części kobiet z czasem ciemnieją do brązu, a u części pozostają jasne. Ten typ urody jest typem mieszanym Wiosny z elementami Zimy.

Wskazówka: Jeśli jesteś Kontrastową Wiosną zestawiaj ze sobą ubrania w kontrastowych barwach. Tylko w ten sposób Twoja uroda zostanie podkreślona. Wybieraj kolory nasycone i czyste, unikaj ciemnych, przybrudzonych oraz bladych barw, które spowodują, że będziesz wyglądać niezdrowo i ponuro.

Twoje kolory to czysta czerwień, ciepły turkus

Chcesz dowiedzieć się jakim typem kolorystycznym jesteś i poznać swoją paletę barw?
Przyjdź na warsztaty stylu lub umów się na indywidualne konsultacje.

Poradnik autorstwa Doroty Szcześniak-Kosiorek powstał w ramach współpracy z portalem kobieta.info.pl.

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting. Uczestnikom szkoleń, warsztatów i spotkań indywidualnych pomaga budować skuteczne marki osobiste, by osiągali lepsze rezultaty zawodowe i osobiste.