Starostwo w Nysie wprowadza dress code w oparciu o nasze porady

profesjonalny wizerunek w urzędzie DSK Experts

Starostwo w Nysie wprowadza dress code w oparciu o nasze porady

Porady eksperta DSK Consulting opublikowane w magazynie „Dla Sekretarza.pl” podstawą regulaminu ubioru w Starostwie Nysy. Jesteśmy zaszczyceni!

„Koniec gołych brzuchów, brudnych butów. Jak ma wyglądać urzędnik?

Pani Kasia przyszła do pracy w płaskich bucikach, bo takie woli. Przed posiedzeniem zarządu założyła jednak pantofle na obcasach. Dla nas nie chciała tego komentować, ale to pierwszy efekt obowiązującego od wczoraj w nyskim starostwie “regulaminu ubioru”.

To nie znaczy, że w starostwie działo się coś złego, a urzędnicy chodzili niechlujnie ubrani – zastrzega się sekretarz starostwa i autor regulaminu Zdzisław Baran. – Po prostu naczelnicy wydziałów prosili, żeby bardziej szczegółowo sformułować zapisy o wyglądzie pracowników, jakie mamy w naszym kodeksie postępowania.

Jeśli chcą, żeby zwracać się do nich z szacunkiem, to powinni porządnie wyglądać – komentuje pani Anna, jedna z petentek w urzędzie.

Mnie krótkie spódniczki, obcasy i dekolty urzędniczek nie przeszkadzają – śmieje się mieszkaniec Nysy.

Sekretarz starostwa znalazł w internecie podobne regulaminy kilku innych instytucji. Oparł się też na poradach stylisty ubioru Doroty Szcześniak Kosiorek z samorządowej prasy.

Pewne zapisy musiałem złagodzić – przyznaje. – Etykieta zabrania np. chodzenia dwa dni pod rząd w jednym ubraniu, albo nakazuje paniom chodzić wyłącznie w butach na obcasie. Nasz regulamin jest bardziej otwarty na różne sytuacje i gusty. Urzędnicy przyjęli go ze zrozumieniem.”

Cały artykuł możesz przeczytać klikając w zdjęcia.

 

    

 

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting. Uczestnikom szkoleń, warsztatów i spotkań indywidualnych pomaga budować skuteczne marki osobiste, by osiągali lepsze rezultaty zawodowe i osobiste.