Potęga detali

dskexperts.pl potęga detali etykieta ubioru

Potęga detali

W kreowaniu pożądanego wizerunku bardzo ważny jest umiejętny dobór dodatków. Im prostsze, bardziej klasyczne i szlachetniejsze, tym korzystniej wpływają na biznesowy image. U kobiet małe złote ozdoby podkreślają dobry gust i smak. W połączeniu z ubraniem w dobrym gatunku mogą symbolizować kogoś o wysokiej kulturze i wysokiej pozycji społecznej.

Często wystarczy zmienić tylko jeden z dodatków, aby przestać wyglądać jak szeregowy członek zespołu i zacząć wyglądać jak jego lider.

Jeśli pracujesz w korporacji, firmie prawniczej, w sprzedaży nieruchomości zastanów się nad kupnem jak najlepszej aktówki, pióra lub notatnika. W niektórych środowiskach synonimem sukcesu i władzy jest kosztowny zegarek. Jeśli działalność twojej firmy jest związana z modą i trendami, kup najmodniejszą torebkę albo buty. Swój profesjonalizm i solidność możesz również podkreślać przez symbole doskonałej organizacji pracy tj. niewielkich rozmiarów torebka, teczka, poket PC w miejsce sfatygowanego organizera.

Fragment artykułu Doroty Szcześniak-Kosiorek pt. “Wygląd a awans”.

Pozostałe części artykułu:

Jak powinien wyglądać strój do pracy

Jak wyrazić wyglądem swoje cele zawodowe?

Fryzura i makijaż w biznesie

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting. Uczestnikom szkoleń, warsztatów i spotkań indywidualnych pomaga budować skuteczne marki osobiste, by osiągali lepsze rezultaty zawodowe i osobiste.