Fryzura i makijaż w biznesie

makijaż i fryzura w biznesie - wizerunek - porady stylisty Dorota Szcześniak-Kosiorek

Fryzura i makijaż w biznesie

Swój profesjonalizm i zaangażowanie w pracę podkreślisz nosząc spięte długie włosy. Włosy które możesz nosić rozpuszczone nie powinny być dłuższe niż do ramion. Dlaczego są takie wymagania?

Fryzura

Otóż długie włosy u kobiet są symbolicznym podkreśleniem ich kobiecości, wrażliwości i wdzięku. Jeśli chcesz być postrzegana jako osoba skoncentrowana na rozwoju zawodowym pamiętaj, aby je ujarzmiać. Średniej długości fryzura jest akceptowana w biznesie, ponieważ taka długość włosów symbolizuje kobietę silną, wymagającą, dynamiczną, nastawioną na działanie tu i teraz. Zwróć uwagę na uczesanie. Włosy nieuporządkowane podkreślają nieszablonowość myślenia oraz niechęć poddawania się cudzej woli i strukturalnym rygorom. Nieodpowiednia fryzura może podważać autorytet zajmowanego stanowiska.

Makijaż biznesowy

Podobnie z makijażem – nieodpowiednio wykonany może przeszkodzić w osiągnięciu zawodowych celów. Aktywna kobieta biznesu powinna podkreślać swoją urodę i pozycję również makijażem. Często wykonanie makijażu porównywana jest do porannego golenia mężczyzny. Podobnie jak nieogolony biznesmen nie wzbudza zaufania, tak i kobieta sukcesu bez makijażu traci wiarygodność. Makijaż biznesowy powinien skupiać uwagę rozmówcy na oczach, kontakt wzrokowy w relacjach międzyludzkich jest niezwykle istotny. Poza tym podkreślanie oczu makijażem, to podkreślanie własnej wartości intelektualnej i duchowej, w przeciwieństwie do ust, których mocne malowanie symbolizuje chęć podkreślenia własnej seksualności.

Ubiór kobiety sukcesu

Pamiętaj więc, że wygląd i ubiór powinien wyraźnie sygnalizować, że w pełni zasługujesz na obecne stanowisko i dyskretnie podkreślać gotowość do wykonania następnego kroku na ścieżce zawodowej. Tworzenie wizerunku człowieka sukcesu to nieprzerwany proces. Pamiętaj, że ubiór jest ważny, ponieważ wyraża szacunek, ale również go wzbudza.

 

Chcesz dowiedzieć się jak ubierać się do pracy? Jakim typem kolorystycznym jesteś i poznać swoją paletę barw? Czuć się pewnie w każdej sytuacji?  Przyjdź na warsztaty stylu lub umów się na indywidualne konsultacje.

Fragment artykułu Doroty Szcześniak-Kosiorek pt. „Wygląd a awans”.

Pozostałe części artykułu:

Jak powinien wyglądać strój do pracy

Jak wyrazić wyglądem swoje cele zawodowe?

Potęga detali

Dorota Szcześniak-Kosiorek
info@dskconsulting.pl

Trener profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradca wizerunku osobistego, kolorysta. Założycielka grupy szkoleniowej DSK Consulting. Uczestnikom szkoleń, warsztatów i spotkań indywidualnych pomaga budować skuteczne marki osobiste, by osiągali lepsze rezultaty zawodowe i osobiste.